Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Japonya’da Playstation3’ün üretimi ve dağıtımı durduruldu

Japonya’da Playstation3’ün üretimi ve dağıtımı durduruldu

Oyun konsollarında gelişmenin atası denilebilecek Sony’nin ürettiği oyun konsolu Playstation kendi kendi ile yarışıyor. Sony’nin Playstation4 ü geliştirmesiyle birlikte Playstation3 modeli daha az rağbet görmeye başladı. Akabinde Sony, Japonca yayınlar yaptığı resmi internet sitesinde ‘mağazalara gönderimlerin bitirilmesi planlanmaktadır’ diyerek, Playstation3’ün Japonya’da artık dağıtımının yapılmayacağını açıkladı.

İlk olarak Brazilya’da 2010 yılında dağıtımı durdurulan Playstation3 oyun konsolu artık Japonya’da da durduruldu. Her modelinde daha iyi başarı grafiği yakalayan Sony, şimdilik geri kalan bölgelerde playstation3 modelinin dağıtımına devam ediyor. Ancak teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı diğer bölgelerde de yakın zaman içerisinde durdurulabilir.

Böylelikle 2006 yılında Japonya ve Kuzey Amerika’da başlayan bir devir sona ermiş oldu. Yakında Playstation4 modelinin daha da gelişmesiyle Sony, Playstation3 modeli oyun konsolunu piyasadan tamamen çekecek gibi görünüyor.

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Geçen yıl Türkiye’de 12.5 milyon akıllı telefon satıldı

GFK araştırma şirketinin verilerine göre Türkiye'de geçen yıl 12.5 milyon akıllı telefon satıldı. 2016 yılında Türkiye'de telefon pazarı bir önceki seneye göre 4.2 büyüme gerçekleştirdi. 2017'nin ilk iki aylık döneminde ise 1.9 milyon adet akıllı telefonun satışı yapıldı.

BTK Periscope’un Twitter hesabını kapattı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı açıklamada, Periscope'un twitter'daki hesabına Türkiye'den erişime kapattığını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir