Anasayfa / Siyaset / Başbakan : Dolar daha da düşecek !

Başbakan : Dolar daha da düşecek !

Başbakan Binali Yıldırım, ” evet ” mitinginde doların düşeceği sinyallerini verdi. Yıldırım konuşmasında 4 lirayı gören doların 3.60’lara gerilediğini ve yeni ekonomik projelerle daha da gerileyeceğini söyledi.

 

Başbakan Binali Yıldırım 16 Nisan Referandumu kapsamında ilk mitingini gerçekleştirdi. Kahramankazan’da halkla buluşan Binali Yıldırım, halktan ”evet” oyu istedi. Doların 4 lirayı görmesinin ardından 3.60 lara gerilediğinin altını çizen Yıldırım, yeni ekonomik projelerle bu rakamın daha da gerileyeceğini söyledi.

15 Temmuz gecesi direnişin ilk Kahramankazan’da başladığını belirten Başbakan Yıldırım, Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in halktan yükselen ”evet” seslerini duydukça kriz geçirdiğini öne sürerken, Pkk’nın ”evet” seslerini duydukça kudurduğunu söyledi.

Evet ile terör sorunu çözülecek

Daha önceki genel seçimler öncesinde istenilen sonucun çıkması doğrultusunda terörün biteceğini mitinglerinde dile getiren Yıldırım, Kahramankazan ”evet” mitinginde de ”evet diyeceğiz, terörün sonunu getireceğiz, evet diyeceğiz Türkiye’yi güçlendireceğiz” idafelerini kullanarak halktan ”evet” oyu istedi.

Chp ve Mhp seçmenlerine çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, parti olarak ”hayır” vereceğini açıklayan Chp ve Hdp seçmenlerine de seslendi. Binali Yıldırım, ”mevzu bahis memleketse, gerisi teferruat. Bu işin kavgası, kutuplaşması olmaz” diyerek, farklı siyasi görüşlerin bir kenara bırakılıp 16 Nisan’da hassasiyetle sandığa gidilmesi gerektiğini belirtti.

Hakkında İsmail Korkmaz

İsmail Korkmaz
İsmail Korkmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır. İsmail Korkmaz sitemizde teknoloji haberleri alanında editörlük yaparak içerik üretmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir