Anasayfa / Sağlık / Bahar alerjisine ışık tedavili çözüm

Bahar alerjisine ışık tedavili çözüm

Bahar aylarının gelmesiyle birçok kişide baş gösterecek olan alerji sorununa Op. Dr. Ümit Filiz’den çözüm önerisi geldi. Op. Dr. Ümit Filiz, rinolight ışık tedavisi yöntemi ile bahar alerjisinin tedavi edilebileceğini söyledi. Özellikle bahar aylarında oluşan polen salınımı bir çok kişi de alerjiye sebebiyet veriyor. Polen ve tozlardan oluşan alerjinin, kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediğini anlatan Ümit Filiz, hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların bir çok yan etkisi olduğunu söyledi. Bu yan etkiler arasında ağız kuruluğu, uyku hali gibi insan yaşamını olumsuz yönde etkileyen ilaçlı tedaviye alternatif olarak rinolight ışık tedavisi yöntemi uygulanabileceğini belirtti.

Rinolight ışık tedavisi yönteminin, bahar aylarında polenlerin ortaya çıkmasıyla burun kaşıntısı, burun tıkanıklığı, burun akması, hapşırma gibi etkileri olan halk arasında ‘saman nezlesi’ olarak bilinen alerjik rinit hastalığın tedavi edilebileceğini söyleyen Op. Dr. Ümit Filiz, rinolight ışık tedavisi yönteminin alerjiye sebep olan histamin salınımını engellediğini belirtti.

Bir, bir buçuk yıl boyunca alerjiyi ortadan kaldırıyor

Op. Dr. Ümit Filiz, “Vücudumuz hapşırarak ya da burundaki akıntı ile polen, kedi tüyü gibi yabancı cisimleri uzaklaştırmaya çalışır. Aslında bu davranış bir savunma mekanizmasıdır. Bu savunma işlemi sırasında histamin isminde bir madde salgılanır. Bu madde, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, burun kaşıntısına yol açar. Hekimler, bu etkileri azaltmak için antihistaminik denilen ilaçları hastaya verir. Ancak bu ilaçların ağızda kuruma, uyku hali yapabilir. Ayrıca bu ilaçlar hamilelikte kullanılamaz. Bu tedavi ile burnun içerisine ışık verilmesi burnun içerisindeki duvarda histamin salınmasını engelliyor” diyerek, yaşam kalitesini düşüren alerjik rinit hatalığının bir kaç dakikalık seanslar halinde uygulanan Rinolight ışık tedavisi yöntemi ile 1-1.5 yıl boyunca kişideki alerjiyi bitirebileceğini belirtti.

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Doktora şiddete karşı panik butonu

Son yıllarda sağlık personellerine uygulanan şiddetin artmasıyla yeni önlemler alınmaya başlandı. Isparta Şehir Hastanesi'nde olası bir şiddet olayına güvenlik görevlilerinin hemen müdahale edebilmesi için, doktorların masalarının altına bankalardaki gibi panik butonu yerleştirdi.

Veganları sevindiren haber ; Yapay tavuk eti üretildi !

İnsanların temel besin maddesi ette bir devrim gerçekleşti. Memphis Meats adlı firma et üreticiliğindeki sağlıksız koşullardan dolayı yapay et üretimine girişti ve bunu başardı. 2021 yılında yapay tavuk ve ördek etinin raflarlarda yerini alması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir