Anasayfa / Güncel / Tarlabaşı’nda yangın ; 3 çocuk yanarak öldü !

Tarlabaşı’nda yangın ; 3 çocuk yanarak öldü !

İstanbul Tarlabaşı’nda yangın 3 küçük kardeşin canını aldı. Mardin’den İstanbul’a göçen Şahin ailesinin Tarlabaşı’ndaki evinde yangın çıktı. 16 çocuğun annesi olan Fatma Şahin tarım ile uğraşmak için memleketi Mardin’deydi. Eşi Ramazan Şahin de inşaat işçiliği yaptığı için o an evde yoktu. Bulundukları binanın çatı katında çıkan yangın sonucu 16 kardeş arasından o an binada bulunan 2 yaşındaki Vedat, 3 yaşındaki Abdurrahman ve 5 yaşındaki İsa öldü.

Yangının sebebi kömür sobası

Olay Tarlabaşı’nın Gülfidan Sokağı’nda gerçekleşti. 16 çocuk annesi Fatma Şahin tarım işçiliği yapmak için diğer 8 çocuğunun bulunduğu Mardin’e gitti. İstanbul’da tekstil işiyle uğraşan 5 kardeş de iş yerindelerdi. İnşaat işçiliği yapan baba Ramazan Şahin de çalıştığı inşaata gitti. Kız kardeşlerden biri evde kalan 2, 3 ve 5 yaşındaki kardeşleri üşümesinler diye kömür sobasını yakarak işe gitti. Saat 11.00 sıralarında kitli olduğu için eve giremeyen komşular, dumanlar yükseldiğini görerek itfaiyeyi aradı.

Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Yangını söndüren ekipler içeride yaşları 2,3 ve 5 olan Vedat, Abdurrahman ve İsa’nın cesedine ulaştılar. Kardeşlerden birinin uyuduğu bazanın altına saklandığı ve burada yanarak can verdiği görüldü. Polis yanarak can veren çocukların sinir krizi geçiren diğer kardeşlerini sakinleştiremedi. Olay yeri incelemesinin ardından 3 küçük kardeşin cesetleri Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir