Anasayfa / Güncel / Şam’da bombalı saldırı 31’in üzerinde ölü var !

Şam’da bombalı saldırı 31’in üzerinde ölü var !

Suriye’nin başkenti Şam’da canlı bomba saldırısı düzenlendi. Canlı bomba saldırısı başkent Şam’ın Hamidiye semtindeki Adliye Sarayı’na yapıldı. İlk belirlemelere göre 31’in üzerinde ölü var ve ölü sayısının daha da artması bekleniyor.

Uluslararası haber ajanslarına göre saldırgan bomba yüklü yelekle adliye içerisinde kendini patlattı. Adliyenin kalabalık saati seçildiği için çok sayıda yaralı var ve ortalık kan gölüne döndü. Saldırının ardından çok geçmeden bir restoranda ikinci patlama gerçekleşti. İlk canlı bomba saldırısıyla aynı şekilde kendini patlatan terörist bir çok kişinin yaşamını kaybetmesine neden oldu.

4 kilometre aralıkla yapılan 2 bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmazken, akıllara geçen hafta yine başkent Şam’da patlatılan 2 canlı bomba geldi. 46 kişinin yaşamını yitirdiği geçen haftaki saldırıları Tahrir-u Şam Heyeti üstlenmişti. Hain saldırılar Şam’daki kutsal mekanları ziyaret eden Irak’lı Şii hacıları hedef almıştı.

 

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir