Anasayfa / Güncel / İzmir Buca’da organik ürün baskını

İzmir Buca’da organik ürün baskını

Kent pazarında organik ürün adı altında kuruyemiş, kuru kayısı, cezerye, kuru üzüm ve kuru incir satan Z.A’nın ürünleri sakladığı depoya İzmir Buca Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından baskın yapıldı. Baskında üzerinde böcek ve farelerin gezdiği 3 ton mal ele geçirildi.

 

Gıda teröristleri insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. İzmir Buca’da akıllara durgunluk veren cinsten bir baskın yapıldı. İzmir Buca Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün beraber yürüttüğü baskın Z.A isimli gıda teröristinin Yenigün Mahallesindeki deposuna yapıldı. Baskın yapılan depoda üzerinde fare ve böceklerin olduğu tam 3 ton cezerye, kuru incir, kuruyemiş, kuru kayısı ve kuru üzüme el konuldu.

Rutubet ve nemden kabaran duvarlar arasında saklanan ürünler üzerinde fare ve haşere pislikleri çıktı. Görevlilerin incelemesi sonucu depoda farelerin üreyip çoğaldığı görüldü. Kötü koşullardan etkilenen ürünlerde bozulma ve küfe rastlandı.

İnsan hayatını hiçe sayarak ürünlerin satışını gerçekleştiren depo sahibi Z.A’nın bu ürünleri kent pazarında ”organik ürün” diyerek satışa sunduğu bildirildi. Z.A isimli gıda teröristinin ürünlerine imha edilmek üzere el konuldu.

 

Hakkında İsmail Korkmaz

İsmail Korkmaz
İsmail Korkmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır. İsmail Korkmaz sitemizde teknoloji haberleri alanında editörlük yaparak içerik üretmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir