Anasayfa / Güncel / Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Diyarbakır’da konuştu. Erdoğan Diyarbakır Valiliği’nin önünde düzenlediği toplu açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinin iktidara geldiği dönemden günümüze kadarki süreye dikkat çekerek, 14 yılda Diyarbakır’a 30 milyar liraya yakın yatırım yapıldığını hatırlattı. Erdoğan bu hatırlatmasının ardından Pkk yanlılarını kastederek, barışı ağızlarından düşürmediklerini, lafla barış olmayacağını, elinde silahla dolaşanla barış yapılamayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında çocukları dağa kaçırılmış annelerin ağlamalarını unutmayacaklarını söyleyerek, ‘barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaisi biziz, bundan sonra da böyle olacak’ dedi.

 

Ben olduğum müddetçe terör size dokunamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır Valiliği’nin önünde halka seslenişi sırasında Diyarbakır’ın Türkiye’nin mührü olduğunu söyledi. Erdoğan, kendisinin ülke yönetiminde sorumluluk sahibi olduğu sürece terör örgütlerinin ya da herhangi bir musibetin kimseye dokunamayacağını belirtti. Erdoğan konuşmasına Diyarbakır halkının haklarının, hürriyetinin ve ihtiyaçları olan ekonomik kalkınmanın teminatının kendileri olduğunu söylerek, halkın haklarına ve hukukuna el uzatanların karşılarında kendini ve arkadaşlarını bulacağını vurguladı.

16 Nisan referandumunun ülke ve Diyarbakır için yeni bir dönemin müjdecisi olacağını belirten Erdoğan, Türkiye’nin son 3 yıldır zorlu günlerden ve zorlu sınamalardan geçtiğini söyledi. Erdoğan ‘Bin yıldır birlikte yaşadığımız bu coğrafyada tarihin her döneminde varlığımıza ve birliğimize yönelik saldırılara beraberce karşı koyduk’ diye konuştu.

 

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir