Anasayfa / Güncel / Binali Yıldırım; Allah Avrupayı Islah Eylesin !

Binali Yıldırım; Allah Avrupayı Islah Eylesin !

Ak Parti genel başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde halka seslendi. Konuşmasında Pkk, Fetö, Daeş ve Hdp’nin hayır dediğini belirten Binali Yıldırım, Avrupa’nın da, evet diyecek olan halkla buluşmalarını engellediğini söyledi ve halktan ‘evet’ oyu istedi.

Başbakan Binali Yıldırım ‘evet’ kampanyası altında konuşmalarına devam ediyor. Son olarak KKTC’de konuşan Yıldırım halktan ‘evet’ oyu istedi. Başbakan Yıldırım bir çok konuşmasındaki sözlerini yineleyerek ‘Pkk ne diyor hayır, Fetö ne diyor hayır, Daeş ne diyor hayır, Hdp ne diyor hayır, Avrupa’ da evet diyen kardeşlerimizle buluşmamızı engelliyor. Allah Avrupa’yı ıslah etsin” dedi. Binali Yıldırım konuşmasının devamında halkın kararını verdiğini, 16 Nisan’da sandıkları evet oyuyla dolduracaklarını iddia etti ve ‘korkunun ecele faydası yok’ dedi.

Bu mesele memleket meselesidir !

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’de artık darbe ve vesayet dönemlerinin geride kaldığını söyledi. Yeni anayasanın Türkiye’nin gücüne daha fazla güç katacağını ifade eden Yıldırım, Türkiye’nin gelişmesini yavaşlatan sebeplerin mevcut anayasadan kaynaklı darbe tehditleri ve ekonomik krizler olduğunu iddia etti. Hayır kampanyasının seçim havasına dönüştürüldüğünü öne süren Başbakan Binalı Yıldırım, ”bu mesele memleket meselesidir. Türkiye meselesidir. Gelecek nesillerimize ağırlıklarından kurtulmuş Türkiye bırakma meselesidir” dedi.

 

Hakkında İsmail Korkmaz

İsmail Korkmaz
İsmail Korkmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır. İsmail Korkmaz sitemizde teknoloji haberleri alanında editörlük yaparak içerik üretmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir