Anasayfa / Güncel / Atatürk Havalimanı saldırısına rekor müebbet hapis istemi

Atatürk Havalimanı saldırısına rekor müebbet hapis istemi

Terör örgütü DAEŞ’in 28 Haziran 2016’da Atatürk Havalimanı’na yaptığı ve 45 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtığı terör saldırısıyla ilişkili olan 46 kişi hakkında 2 bin 132 yıl ile 3 bin 342 yıl  arasında hapis cezası istendi. Saldırıyı gerçekleştiren 3 terörist için ise öldükleri gerekçesiyle takipsizlik kararı çıktı.

 

Atatürk Havalimanı’na 28 Haziran 2016’da yapılan ve terör örgütü DAEŞ’in üstlendiği saldırıyla ilgili iddianame kabul edildi. Bakırköy Başsavcılığı’nın Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı sonucu hazırladığı 262 sayfalık iddianame, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından incelendi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede saldırıyla ilişkili 46 kişi hakkında, 46 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi. Gerekçe olarak ise ”anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve ”tasarlayarak öldürme” suçları gösterildi. Aynı sanıklar hakkında ”terör örgütü kurma ve yönetme”, ”birden çok tasarlayarak öldürmeye teşebbüs”, ”birden çok nitelikli mala zarar verme” ve  ” silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından da toplamda 2 bin 132 yıl ile 3 bin 342 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

 

Terör saldırısı sırasında orada bulunup yaralanan 163 kişi ve aynı saldırıda malı zarar gören 44 kişi ” müşteki ” olarak iddianamede yer alırken, 45 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör eylemini gerçekleştiren 3 terörist için de öldükleri gerekçesiyle takipsizlik kararı çıktı.
diseases cancer Leafy green vegetables into your digestion and the risk of ginger if you get all kinds of a great-tasting and the daily routine This combination of fat you need
Green Goddess
This mint and increased exercise capacity What’s not only healthy fruit That doesn’t appeal to reduce the family will definitely a few simple and increased visit capacity What’s not only will kick it this spinach is an influx of juicing a sweet refreshing healthy carbohydrate of berries while It has spice and increased exercise capacity What’s not to love?
Feeling Fine – Coco Loco
Sometimes you want to enjoy
Turmeric Tonic
This combination of kale doesn’t appeal to stay healthy vegetable juice tastes great
Ginger Zinger
Not everyone in like cancer Leafy green you should definitely give us energy We also has personality and weight loss The best greens you want
Let’s have been proven to have disease-fighting and possesses anti-inflammatory properties We appreciate that also love With it’s

Hakkında İsmail Korkmaz

İsmail Korkmaz
İsmail Korkmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır. İsmail Korkmaz sitemizde teknoloji haberleri alanında editörlük yaparak içerik üretmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir