Anasayfa / Güncel / Atalay Filiz ; Aşk cinayeti değil, FETÖ cinayeti

Atalay Filiz ; Aşk cinayeti değil, FETÖ cinayeti

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen 3 cinayetin zanlısı olarak yargılanan Atalay Filiz, Ankara Batı 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Atalay Filiz savunmasında arkadaşı Göktuğ Demiraslan’ı FETÖ’cü olduğu için öldürdüğünü söyledi.

Atalay Filiz, cinayet perdelerinin aralanmasından sonra ortaya çıkan nedenleri yalanladı. Filiz, Demirarslan cinayetini işleme sebebinin sanıldığı gibi aşk cinayeti olmadığını öne sürdü. Maktul Göktuğ Demirarslan’ın FETÖ soruşturması ile İzmir’de gözaltına alınan babası Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan’ı işaret eden Filiz, armutun dibine düşeceğini, babası vatan haini olduğu için oğlunun da olabileceğini söyledi.

Konuşmasının devamında arkadaşı Göktuğ Demirarslan’ın FETÖ’cü olduğunu bildiğini söyleyen Atalay Filiz, ”4 yıllık fakülteyi 6 yılda bitirdi ancak mezun olur olmaz TÜBİTAK’ta 2013 yılında önemli bir göreve atandı. Şimdi hayatta olsaydı FETÖ’den tutuklanacaktı” dedi.

Bir anlamda halkın idam isteğini yerine getirdim ! 

Göktuğ Demiraraslan’ın katili Atalay Filiz, halkın FETÖ’cülerin idamını istediğini öne sürerek, bir anlamda halkın isteğini yerine getirdiğini söyledi. Polis’ten soğukkanlı bir şekilde uzun süre kaçan Filiz, polislerden değil FETÖ ve KGB’den kaçtığını öne sürdü. Duruşmayı yürüten mahkeme başkanı Atalay Filiz’e ”tahliyeni mi istiyorsun?” diye sordu ve buna karşılık Filiz, ”başka söyleyeceğim yok” diyerek konuşmasını tamamladı.

Hakkında İsmail Korkmaz

İsmail Korkmaz
İsmail Korkmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır. İsmail Korkmaz sitemizde teknoloji haberleri alanında editörlük yaparak içerik üretmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kimler gidiyor kimler!

Hocaya ünlü akını

2005 yılının en iyi öğretmeni sahte diplomalı çıktı

Sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yapan R.G.S'nin foyası ortaya çıktı. MEBBİS üzerinden öğretmenlerin bilgilerinin güncellemesini yapmaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı durumu farkedince, 2005'te Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen R.G.S görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir