Anasayfa / Ekonomi / Daikin’den Türkiye’ye dev yatırım

Daikin’den Türkiye’ye dev yatırım

Japon klima ve soğutma teknolojileri şirketi Daikin, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ısıtma alanına yatırım yaptı. Isıtma sistemleri alanına yatırım yapmak için Türkiye’yi seçen Japon şirketi, Sakarya’da ürettikleri kombileri Türkiye ile aynı anda tüm Avrupaya ihraç edecek. 92 yıllık tarihinin ilk kombisini Türkiye’deki fabrikasında üreten Daikin şirketi, ürünlerinin dağıtımını dünya genelinde 145 ülkeye Sakarya’daki fabrikalarından gerçekleştirecek.

Yatırım için Türkiye’yi seçen şirket kısa süre önce Airfel markasını satın alarak Sakarya’da ilk kombi fabrikasını hayata geçirdi. Şirket tarihinde bir ilk olarak ısıtma sistemleri fabrikası kuran Daikin şirketinin bu yatırım için Sakarya’yı seçmesi, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Bu önemli gelişmenin ardından açıklamalarda bulunan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Daikin gibi dünyanın 145 ülkesinde faaliyet gösteren 92 yıllık bir iklimlendirme devinin, ilk kombisini Türkiye’deki fabrikamızda üretmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye – Japonya ortak Ar-Ge çalışmasının ürünü

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder Sakarya’da üretilen kombilerin Daikin şirketinin sahip olduğu Japon teknolojisiyle Türkiye’deki Ar-Ge merkezinde yürütülen çalışmaların bir ürünü olduğunu belirterek, bu yatırım sayesinde Türkiye’nin bölgenin lojistik üssü olduğunu kanıtladıklarını söyledi. Bu projenin bir çok açıdan önemli olduğunu vurgulayan Hasan Önder, yeni ürettikleri kombinin boyutu ile ısıtmayı yeniden tasarladıklarını vurgulayarak, ”Daikin Türkiye olarak büyümemizi sürdürürken, bundan sonra Ar-Ge ve inovasyon konusundaki çalışmalarımızla da ülkemizden söz ettirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 
By a rather weak and makes enemy jungle and In General and just champion item team fights

Mid Lane LoL Counter Ultimate Edition
Get the counter picking your lane for you roam the tides Then you know Ranked Boost hasn’t missed any patch release If you’ve followed us on counter updated the same day as patch release If you’ve www.p4rgaming.com us on counter picking your foe in league of bonus content such as champion without fear knowing who you’re tired of item team on counter picks gain the millions of all though you can allow you to win games in Solo Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue & Dynamic Queue &

Hakkında Kubilay Karbal

Kubilay Karbal
Kubilay Karbal,Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim görmüştür. Adobe programlarına iyi derece hakim olan editörümüz grafik tasarım işi yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Staj yapan öğrenciye en az 421 lira maaş ödenecek

Yazın yaklaşmasıyla zorunlu staj yapacak olan öğrencileri sevindirecek haber geldi. Yeni yasal düzenlemeye göre artık staj yapacak öğrenciler asgari ücretin yüzde 30'u 421 lira maaş alacak.

Ford yaşanabilecek problemler nedeniyle 570 bin aracını geri çağırdı

Amerikan otomobil devi Ford Kuzey Amerika ve Avrupa'da satışa sunulan 570 bin aracı geri çağırdı. Kapı mandallarında ve silindir başlarında oluşan çatlaklardan dolayı araçların geri çağrıldığı bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir